RadioGears iTab48R sau e-Boda HD 4 all plus

Radiogears, Zinwell, LG

RadioGears iTab48R sau e-Boda HD 4 all plus

Mesajde vali28 » Dum Feb 21, 2010 2:52 pm

Bine v-am gasit.
vreau sa-mi iau unul din aceste 2 modele si nu stiu ce sa aleg.
Par foarte similare la prima vedere, pretul e la fel foarte similar :x
vali28

Re: RadioGears iTab48R sau e-Boda HD 4 all plus

Mesajde Admin » Dum Feb 21, 2010 3:21 pm

Bine ai venit,
Din păcate nu am testat personal decât iTab48 R, prin bunăvoinţa importatorului, dar m-am uitat pe site-ul e-Boda şi mi-au sărit în ochi câteva lucruri.
într-o ordine aleatoare:
- HD for all 500 plus nu are Scart, iar iTab48R are 2, unul intrare, şi unul ieşire, şi face şi pass-through (adică dacă e în standby "pasează" semnalul intrat pe scart pe ieşirea Scart - util în anumite situaţii)
- iTab48R are în plus un panou frontal sensibil la atingere+ un mic ecran alfanumeric
- telecomanda de la iTab48R are taste fosforescente, pare mai mare şi cu mai multe taste
- firmware: nu ştiu nimic despre stabilitatea celui de la e-boda, mai ales că am auzit că nu se ocupă decât fabrica de acest firmware, iar majoritatea media playerelor noi au şi probleme la acest capitol. La iTab, când l-am testat eu, nu erau buguri care să conteze.
- impresia generală la iTab48R e de "glossy", din poze, repet POZE, 500+ pare mai puţin elegant.
Admin
Administratorul site-ului

Mesajde playereHD » Lun Feb 22, 2010 2:00 pm

Nu comentez în nici un fel produsul concurenţei, însă stau la dispoziţia oricărui client care are întrebări despre iTab.
playereHD

Mesajde playereHD » Vin Mar 12, 2010 1:06 pm

acum produsul e doar 799 de lei.
înainte de a cumpăra orice alt produs, testaţi-l pe iTab48R - e cel mai bun media player cu înregistrare de pe piaţă
playereHD

Înapoi la Altele