Xtreamer

Cele mai noi informaţii despre media playere

Xtreamer

Mesajde Dobrinescu Adrian » Mie Mar 06, 2013 2:21 pm

Buna ziua la cei de pe acest forum!
Ma intereseaza sa cumpar un xtreamer SH (mai exact xtreamer sideWinder de la un amic), dar inainte de asta as vrea sa stiu daca pot viziona un film (mkv, vob, etc), din calculator prin reteaua wireless cu ajutorul lui. Am mai avut de la un prieten un alt tip de media player care nu facea acest lucru (decat daca legam hardul direct la usb), si as vrea sa stiu acest lucru. Daca nici xtreamerul nu poate...imi puteti recomanda unul? Nu conteaza banii.....ci doar calitatea. Nu tin neaparat sa stie 3D.
Dobrinescu Adrian

Re: Xtreamer

Mesajde Admin » Mie Mar 06, 2013 7:20 pm

salut,
majoritatea media playerelor au fie wireless încorporat, fie permit ataşarea unui adaptor cu care se conectează la reţea.
până la un punct (filme de câţiva GB) se poate folosi wireless-ul fără probleme.
fiind vorba de un prieten, eu l-aş ruga să mi-l împrumute pentru un test. :D
Admin
Administratorul site-ului

Mesajde Dobrinescu Adrian » Mie Mar 06, 2013 9:17 pm

Multumesc admin!
Acela este un amic nu un prieten...si din motive subiective nu pot intra in posesia lui. Gandeam totusi ca stii cu siguranta, avand in vedere ca toata lumea lauda xtreamurile. Ce are el este prima varianta de sidewinder. Vreau sa te mai intreb ceva (cu multumiri)....la formatul ISO media playerul citeste si subtitrarea?
Dobrinescu Adrian

Mesajde Admin » Joi Mar 07, 2013 1:25 am

versiunea 1 de la sidewinder este destul de veche (2009 sau 2010 dacă îmi amintesc bine), preţul ar trebui să fie pe măsură. :D
dacă îmi amintesc bine, da, citeşte şi subtitrările la DVD ISO
Admin
Administratorul site-ului

Mesajde playereHD » Lun Mar 11, 2013 11:53 am

merită să aruncaţi un ochi şi aici, sunt playere bune la preţ bun
http://www.media-player.ro/promotii-med ... arie-2013/
playereHD

Înapoi la Ştiri proaspete